Skip to main content
Çeviri Blog Yazıları

2015’te Neler Yaptık, Neler Öğrendik?

By 7 Ocak 2016Ocak 19th, 2022No Comments

2015 yılı oldukça hareketli ve önemli gelişmelerle dolu bir yıl oldu. Her daim değişmekte olan çeviri ve yerelleştirme sektöründe yepyeni tecrübeler kazandık ve birçok şey öğrendik.

Neler Yaptık?

 

Müşterileri yerelleştirmenin önemi konusunda bilgilendirdik

Geçtiğimiz yıl çok sayıda potansiyel müşteri ile daha önceden almış oldukları hizmetler üzerinde bazı çalışmalar yürüttük ve ihtiyaçlarının çeviriden daha fazlası olduğunu tespit ettik. Hizmet satın almadan önce ihtiyaçların net olarak belirlenmesi, yatırım kârlılığının esaslarındandır. Bu nedenle, doğru bir tespit yapılmadığında, alınan hizmetin amaçlandığı soruna çözüm getirmeyeceğine inanıyoruz. Doğru bir yerelleştirmenin marka değerinin ve satışların artmasına olan katkısını daha önce de ele almıştık. Doğru ve uzun vadede kârlı bir yerelleştirme hizmeti almaları konusunda müşterilerimizi yönlendirmeye çalıştık, sık sık bir araya gelerek yerelleştirme alanındaki deneyimlerimizi onlarla paylaştık.

“UX – Kullanıcı Deneyimi” çalışmalarıyla hem müşterilerimiz hem çevirmenlerimiz için birçok değişiklik yaptık

Web üzerinde çok büyük bir kitleye hizmet veriyorsanız kullanıcı deneyimi en önemli faktörlerden biridir. Kullanıcıya acı çektiren platformlar müşterilerini kaybetmeye mahkumdur. Ürünlerin sürekli olarak iyileştirilmesinin, yenilikler sunulmasının altında yatan neden de budur. Biz de müşterilerimizin hizmetimizden memnun kalmasını sağlamak için her geri bildirimi değerlendirdik, yapılabilecek tüm değişiklikleri uyguladık. 2016 yılında da birçok değişiklik ve yenilik kullanıcılarımızla kavuşmayı bekliyor.

Girişimcilik etkinliklerinde yerimizi aldık

HIZLIÇEVİRİ fikrini konuştuğumuz ilk günden bu yana kendimizi bir çeviri ve teknoloji firması olarak konumlandırıyoruz ve bir “çeviri teknolojileri girişimi” olarak ekosistemde yerimizi almaya çalışıyoruz. Bu kapsamda birçok etkinliğe katılıp fikir paylaşımında bulunarak hem verdiğimiz hizmete hem de sektöre katkıda bulunmaya çalıştık. Elbette iş fırsatları yakalamanın yanı sıra, birçok güzel insanla da tanıştık.

Neler Öğrendik?

 

Çalışırken mutlu olmayı

Evet, işimizi çok seviyoruz. Her sektörde, her işte olduğu gibi zaman zaman yaşanan olumsuzluklara rağmen keyifle çalışıyoruz. Hem uyumlu hem eğlenceli hem de başarılı bir ekibiniz varsa işinizde mutsuz olmak için çok az sebebiniz var demektir. İletişimi güçlendirerek ve insana yatırım yaparak insanların keyifle çalışacağı daha olumlu bir çalışma ortamı yaratılabildiğini öğrendik. Çok yoğun olup sıkılmaya başladığımız anlarda ‘Happy Hour’ları devreye aldık. 🙂

Hem seyahat edip hem işimizi yürütmeyi

Ekip olarak seyahat etmeyi, farklı kültürler görmeyi çok seviyoruz. 2015’in Ocak-Şubat aylarında Hesap Yöneticimiz Serkan Amerika’da, ben ise Japonya’da seyahat ederken projelerimizi aksatmadan nasıl yürütebileceğimizi öğrendik. Daima bir sonraki günün planını yapıp birbirimizle paylaşarak hiçbir işin aksamamasını sağladık. Ekip arkadaşımla aynı okyanusun iki ucundan aynı proje üzerinde çalışmanın keyfini çıkardık. Aradaki 14 saatlik zaman farkını avantaj olarak kullanarak adeta “üzerinde güneş batmayan şirketlerden biri” olduk. 🙂

Gelişmenin sonunun olmadığını

Her fırsatta sunduğumuz hizmet ve ürünle ilgili kullanıcılarımızdan geri bildirim almaya ve bu geri bildirimleri uygulamaya geçirmeye çalıştık. Aldığımız her geri bildirimin bizi bir adım öteye taşıdığına inanıyoruz. Çözüm bulamadığımız noktalarda destek aramaktan çekinmedik. Hataların, eksikliklerin kabul edilmesinin bizi geliştirdiğini öğrendik. Bu gelişmeyi kendimiz de gördüğümüzde tuhaf bir duyguya kapılıyoruz. Öyle ki, sistemimizin ilk kurduğumuz haline baktığımızda kendimize güldüğümüz bile oluyor. 🙂

İşte HIZLIÇEVİRİ 2015’i böyle geçirdi. 2016’nın daha keyifli geçeceği de yılın ilk günlerindeki gelişmelerden belli olmaya başladı.

Hızlıçeviri Hakkında Daha Detaylı Sorularınız mı Var?

Hızlıçeviri ile ilgili tüm sorularınız için bize 0 850 885 0 495 numarası ya da [email protected] mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız.

Blog içeriklerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

Leave a Reply